Späť na zoznam

Jeseň v Malých Krasňanoch bola plná zážitkov

Zábava, relax, ale aj športové aktivity a nové inšpirácie. To všetko mohli zažiť tí, ktorí vsadili na jesenný program s Malými Krasňanmi. A program stál naozaj za to. Svoje si našli nielen deti, ale aj ich rodičia.  

Spoločné aktivity

Pre športovcov aj tých, ktorí sa chceli čo-to dozvedieť o zdravom životnom štýle, pripravil športovec a moderátor Martin Šmahel každý piatok zaujímavý program. Tréningy v okolí Malých Krasnian prilákali desiatky z vás. Spoločne sme venčili aj štvornohých miláčikov a popri tom zbierali odpadky po tých, ktorí nevedia, že plasty ani papier do prírody nepatria. Veľký úspech zažila prvá spoločná susedská opekačka v areáli na Peknej ceste. 

Susedská opekačka

Krásny deň mnohí využili nielen na prechádzky, ale pochutnali si aj na opekanej slaninke či špekáčikoch. Na svoje si však prišli aj vegetariáni. Deti sa vyšantili pri spoločenských hrách, ale mnohé si odniesli aj vlastnoručne vyrobené darčeky, ktoré vyrábali spolu s animátormi z Mládeže ulice.

​Dni otvorených dverí

DOD v Malých Krasňanoch, ktoré sme pripravili v spolupráci s PD Vinohrady, sa tiež stretli u vás s veľkou odozvou. Aj keď záujem ľudí o kvalitné bývanie hneď zo začiatku otestovalo sychravé jesenné počasie. Slávnostne sme otvorili nové vzorové byty a už počas prvých 90 minút ich navštívilo presne 70 ľudí. Do konca Dní otvorených dverí prešlo vzorovými bytmi až 700 návštevníkov! Ako poznamenal jeden z našich sprievodcov: „Čas sme využili naplno, návšteva striedala návštevu." A mohli sa inšpirovať nielen kreáciami našich architektov, ale dozvedeli sa viac aj o moderných urbanistických trendoch a tiež o možnostiach financovania nového domova.
Pohodu predĺženého víkendu v Malých Krasňanoch dopĺňala hudba v podaní Barbary Weiss a chutné občerstvenie. Počas soboty sme návštevníkom ulahodili 300 porciami domáceho guláša, v rámci degustácie malokrasnianskych vín sme otvorili 30 fliaš vína a naliali spolu 30 litrov vínneho muštu.

Lampiónový sprievod

Jeseň naozaj plnú skvelých zážitkov uzatvoril tradičný račiansky Lampiónový sprievod v réžii Rodinného centra Ráčik. A kto nebol, môže ľutovať. Napriek chladnému počasiu atmosféra ani tento rok nesklamala a účasť opäť príjemne prekvapila. Viac ako 500 účastníkov si zapálilo sviečky v lampiónoch a vybralo sa na pochod na podporu miestneho mládežníckeho centra Stará jedáleň. Na detskom ihrisku Kadnárova čakal malých aj veľkých veselý program, ktorý pripravili hudobníci na gajdách.

Pre uzimených účastníkov bolo pripravené aj bohaté občerstvenie. Nebolo to však len o jedení a pití. Z predaja punču, koláčikov a kapustnice sa podarilo vyzbierať 795,20 eur, ktoré putujú práve na mládežnícke centrum. Od organizátorov zaznelo aj veľké ďakujem približne štyridsiatim mamám a babičkám, ktoré prispeli vlastnoručne upečenými koláčikmi a ktoré tiež spoločne navarili aj chutnú kapustnicu.

Čo nás čaká ďalej?

Už teraz sa tešíme na ďalšie spoločné akcie aj s novými obyvateľmi Malých Krasňan, ktorých čaká sťahovanie už začiatkom roka 2017.
© Copyright 2019 LUCRON. Created by Adbee. | Podmienky ochrany súkromia

Táto webová stránka obsahuje vizualizácie projektu, ktoré majú výlučne informatívny charakter. Investor/i, spoluinvestor/i, developer a autor/i si vyhradzujú právo na zmeny počas trvania príprav a výstavby projektu.

Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×