Späť na zoznam

Nová križovatka pri Malých Krasňanoch pomôže doprave

Ak jazdíte cez Račiansku, určite ste si na ceste všimli stavebné práce pri príjazde k daňovému úradu. Už od marca rekonštruujeme križovatku – a dočasné obmedzenie v premávke bezpochyby bude stáť za to. 

Doprava na Račianskej bude od júna prehľadnejšia a bezpečnejšia. Lepšej prejazdnosti pomôže nielen nová svetelná križovatka, ale aj prebudované električkové priecestie a nový cyklochodník. Vybudovaný úsek bude mať dĺžku takmer pol kilometra a zlepší cyklistické prepojenie centra Bratislavy s lesmi Malých Karpát cez Račiansku radiálu a s ďalšími cyklocestami. Celkové náklady investície dosiahnu výšku 1,2 milióna EUR a budú slúžiť k zvýšeniu kvality dopravy na Račianskej ulici smerom do centra mesta.

  1. Na križovatke pribudne svetelné riadenie aj pre chodcov a cyklistov.
  2. Systém riadenia s uprednostnením MHD navyše prispeje k zrýchleniu dostupnosti centra električkou.
  3. Nová križovatka zjednoduší dopravu a komfortne prepojí Malé Krasňany s Račianskou cestou.

Počas výstavby bude križovatka čiastočne uzavretá. Doprava je presmerovaná popred vozovňu Krasňany, kde pre toto obdobie vznikla dočasná, spevnená komunikácia.

© Copyright 2019 LUCRON. Created by Adbee. | Podmienky ochrany súkromia

Táto webová stránka obsahuje vizualizácie projektu, ktoré majú výlučne informatívny charakter. Investor/i, spoluinvestor/i, developer a autor/i si vyhradzujú právo na zmeny počas trvania príprav a výstavby projektu.

Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×